خانه / بایگانی نویسنده: فیصل کریمی

بایگانی نویسنده: فیصل کریمی

فیصل کریمی، روزنامه‌نگار، استاد دانشکده‌ی ژورنالیزم و ارتباطات جمعی دانشگاه هرات، بنیانگذار و رییس انستیتوت تحقیقات و مطالعات رسانه‌ای افغانستان است. او با 18 سال تجربه کار رسانه‌ای، کارشناس ارشد مطالعات رسانه‌های جدید و ارتباطات است. حوزه‌ی تخصص و پژوهش او، روزنامه‌نگاری آنلاین و رسانه‌های جدید است.
کار عملی سوم آنلاین ژورنالیزم

کار عملی سوم آنلاین ژورنالیزم

دانشجویان آنلاین ژورنالیزم دانشگاه هرات! سومین کار عملی تان در مضمون آنلاین ژورنالیزم قرار شرح زیر اعلام می‌شود معیارها و شیوه کار تمرین جدید: یک موضوع را به دلخواه انتخاب کنید و در مورد آن یک گزارش ۶۰۰ کلمه‌ای بنویسید. در صد کلمه نخست گزارش، اصل موضوع و اهمیت آن را توضیح دهید. در این گزارش نقل قول‌هایی ازمردم، مسوولان ... ادامه مطلب »

ویدیوهای درس‌های روزنامه‌نگاری آنلاین

ویدیوهای درس‌های روزنامه‌نگاری آنلاین

دانشجویان گرامی صنف آنلاین ژورنالیزم دانشگاه هرات! سلسه درس‌های ویدیویی مضمون روزنامه‌نگاری آنلاین تهیه شده و در این نوشته قرار داده شده است. شما می توانید این ویدیوها را دانلود و ببینید. در صورت سوال و نظر می توانید در پایین ویدیوها در یویتوب برای من بنویسید. ویدیوی معرفی برنامه درسی ویدیوی درس اول ویدیوی درس دوم ادامه مطلب »

دو کار خانگی روزنامه‌نگاری آنلاین

دو کار خانگی روزنامه‌نگاری آنلاین

دانشجویان عزیز صنف روزنامه‌نگاری آنلاین دانشگاه هرات! در اولین کارخانگی از درس چیستی و ویژ‌گی‌های آنلاین ژورنالیزم، شما باید نسخهء چاپی و نسخهء آنلاین یکی از سه روزنامه‌های مطرح کشور، یعنی روزنامه هشت صبح، روزنامه‌ ماندگار و یا روزنامه اطلاعات روز را براساس معیارهای زیر با هم مقایسه کنید: ۱- مقایسه ساختار مطالب در نسخه‌های آنلاین و چاپی ۲- مقایسه ... ادامه مطلب »

درس‌های روابط عمومی الکترونیک

درس‌های روابط عمومی الکترونیک

دانشجویان گرامی روابط عمومی الکترونیک در دانشگاه هرات! دو درس اول صنف روابط عمومی الکترونیک را از پیوندهای زیر دریافت کنید. دانلود درس چستی روابط عمومی الکترونیک و فن آوری های کابردی دانلود درسروابط عمومی الکترونیک و حکومت الکترونیک موفق باشید. ادامه مطلب »

درس‌های روزنامه‌نگاری آنلاین

درس‌های روزنامه‌نگاری آنلاین

دانشجویان گرامی روزنامه‌نگاری آنلاین در دانشگاه هرات! برنامه‌ی درسی و سه درس اول مضمون روزنامه‌نگاری آنلاین را از پیوندهای زیر دانلود کنید. دانلود برنامه‌ی درسی دانلود درس اول دانلود درس دوم دانلود درس سوم سایر درس‌ها به ترتیب و بعدا در اینجا قرار داده خواهد شد. ویدیوهای سخنرانی هر کدام از این درس ها را نیز می توانید در نوشته ... ادامه مطلب »

ارائه پژوهش علمی تحلیل محتوای صفحات فیسبوک حکومت وحدت ملی افغانستان

ارائه پژوهش علمی تحلیل محتوای صفحات فیسبوک حکومت وحدت ملی افغانستان

پژوهش علمی تحت عنوان “استفاده رسانه های اجتماعی توسط حکومت: تحلیل محتوای صفحات فیسبوک حکومت وحدت ملی افغانستان” از سوی فیصل کریمی، استاد رسانه های جدید دانشگاه هرات امروز ارائه شد. این پژوهش علمی به منظور ترفیع علمی در حضور هیئت داوران، استادان و دانشجویان ژورنالیزم دانشگاه هرات ارائه شد. چکیده پژوهش: این پژوهش به منظورتعیین میزان و چگونگی استفاده ... ادامه مطلب »

کار عملی گزارش چندرسانه‌ای گروهی

کار عملی گزارش چندرسانه‌ای گروهی

دانشجویان عزیز آنلاین ژورنالیزم دانشگاه هرات! در چهارمین کار عملی مضمون روزنامه‌نگاری آنلاین، شما باید یک گزارش چند رسانه‌ای گروهی تهیه کنید. این گزارش چند رسانه‌ای را براساس ساختار، شکل و نظریه‌هایی که در جزوه درسی تان خوانده‌اید بسازید. بخاطر راحتی بیشتر تان انتخاب سوژه به دوش خودتان گذاشته می‌شود. انتخاب رسانه( متن، عکس تکی، صدا، ویدیو و گرافیک، گالری ... ادامه مطلب »

دانشجویان عزیز حقوق رسانه در دانشگاه کهکشان شرق!

دانشجویان عزیز حقوق رسانه در دانشگاه کهکشان شرق!

دانشجویان عزیز حقوق رسانه E3 در دانشگاه کهکشان شرق! همانطوری‌که می‌دانید چیزی به پایان سمستر باقی نمانده و برای تکمیل کنفرانس‌های صنفی‌تان، همه شما به گروه‌های سه نفری تقسیم شده‌اید و برای هر گروه یک موضوع برای تحقیق در نظر گرفته شده است. همه گروه‌ها باید کنفرانس علمی شان را ارائه و یک نسخه از آن را به من بسپارند. ... ادامه مطلب »

سومین کار عملی آنلاین ژورنالیزم

سومین کار عملی آنلاین ژورنالیزم

دانشجویان آنلاین ژورنالیزم دانشگاه هرات! سومین کار عملی تان در مضمون آنلاین ژورنالیزم قرار شرح زیر اعلام می‌شود معيارها و شيوه كار تمرين جديد: يك موضوع را به دلخواه انتخاب كنيد و در مورد آن يك گزارش 600 كلمه‌اي بنويسيد. در صد كلمه نخست گزارش، اصل موضوع و اهميت آن را توضيح دهيد. در اين گزارش نقل قول‌هايي ازمردم، مسوولان ... ادامه مطلب »

دومین کار عملی آنلاین ژورنالیزم

دومین کار عملی آنلاین ژورنالیزم

دانشجویان عزیز روزنامه‌نگاری آنلاین دانشگاه هرات! در مضمون‌ روزنامه‌نگاری آنلاین باید هر کدام تان وبلاگ خبری بسازید. همه وبلاگ‌ها باید در سرویس وبلاگ‌دهی وردپرس ساخته شود. نکات زیر را در ساخت وبلاگ‌های تان رعایت کنید: ۱- دومین وبلاگ متناسب با اهداف و محتوای وبلاگ تان باشد. کوشش کنید که دومین تان کوتاهی انتخاب کنید. ۱-آدرس وب سایت من ( www.faisalkarimi.com ... ادامه مطلب »