خانه / پروژه های صنفی / کار عملی2 روزنامه نگاری آنلاین
کار عملی2 روزنامه نگاری آنلاین

کار عملی2 روزنامه نگاری آنلاین

دانشجویان عزیز روزنامه نگاری آنلاین صنف سوم ژورنالیزم دانشگاه هرات!

یک گزارش 700 کلمه ای درباره یک موضوع دلخواه بنویسید. البته سوژه گزارش تان یک سوژه ناب و دارای ارزش خبری در فضای وب باشد. دراین گزارش حداقل از 5 نقل قول مستقیم و غیر مستقیم استفاده نمایید تا موارد مطرح شده در گزارش مستند گردد.

حداقل دو کلمه مهم و به کار رفته در گزارش را هایپر لینک کنید تا در صورتیکه خواننده خواسته باشد، بتواند معلومات آفاقی و جانبی درباره گزارش بدست آورد.

در گزارش تان دو عکس مرتبط با موضوع نیز استفاده کنید تا گزارش تان تصویری تر گردد. البته عکس ها باید از خودتان باشد و از دیگر سایت ها استفاده نکنید.

همانطوری که در صنف خوانده اید گزارش های بلند بعد از هر 300 کلمه نیاز به میان تیتر دارند و شما هم حتمن حداقل از دو میان تیتر استفاده کنید. توجه داشته باشید که میان تیتر تان جذاب و از سه کلمه بیشتر نباشد. البته کوتاه نویسی و ساده نویسی از ویژه گی های نوشتن در فضای وب است

گزارش های مرتبط با موضوع گزارش تان را از اینترنت جستجو کنید و در پایان آنها را هایپرلینک کنید تا خواننده به معلومات موضوع مشابه نیز از دیگر سایت ها نیز با خبر گردد.

این گزارش 10 نمره دارد و در صورتیکه معیارهای بالا را رعایت کنید، امتیاز خواهید گرفت.

آخرین مهلت انجام  تمرین،  یکشنبه  12 عقرب،  ساعت 2 بعد از ظهر می باشد.

به امید موفقیت تان!

درباره‌ی فیصل کریمی

فیصل کریمی، روزنامه‌نگار، استاد دانشکده‌ی ژورنالیزم و ارتباطات جمعی دانشگاه هرات، بنیانگذار و رییس انستیتوت تحقیقات و مطالعات رسانه‌ای افغانستان است. او با 18 سال تجربه کار رسانه‌ای، کارشناس ارشد مطالعات رسانه‌های جدید و ارتباطات است. حوزه‌ی تخصص و پژوهش او، روزنامه‌نگاری آنلاین و رسانه‌های جدید است.

۲ نظر

  1. سلام استاد!
    زمان اين كارعملي خلي كوتا است، اگر لطف كنيد زمان بشتر بگزاريد ممنون مي شويم.
    بعيد از لطف شما نيست.

  2. سلام حضرت استاد سر زدم به وبلاگ شما، باید از زحمات شما سپاسگذاری کنیم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*